Katomagazyn

Jak być politykiem i czy warto?

Urolog w Poznaniu

Urolog w Poznaniu – przeczytaj koniecznie przed pierwszą wizytą

Specjalista urolog w Poznaniu specjalizuje się w chorobach męskiego układu płciowego oraz układu moczowego. Typowe zadania to diagnostyka i leczenie infekcji dróg moczowych, zapalenia miedniczek nerkowych, zaburzeń erekcji czy badania przesiewowe w kierunku raka prostaty.

Urolog w Poznaniu prywatnie – to musisz wiedzieć jako pacjent

W urologii pracują lekarze specjalizujący się w medycynie chorób, zaburzeń czynnościowych, wad rozwojowych i urazów męskich narządów płciowych i dróg moczowych. Obszar narządów moczowych obejmuje w szczególności choroby nerek, pęcherza moczowego, moczowodu i cewki moczowej. W obszarze narządów płciowych urolog w Poznaniu odpowiada wyłącznie za płeć męską – tj. za jądra, najądrza, nasieniowód, pęcherzyki nasienne, a także za penisa i prostatę.

W ramach tych dwóch głównych obszarów odpowiedzialności specjalista urolog z Poznania prywatnie, może specjalizować się w określonych grupach pacjentów lub chorobach. Przykładami tych specjalizacji są onkologia (urologiczne choroby nowotworowe), andrologia (choroby hormonalne i impotencja u mężczyzn) czy urologia kobieca (ze szczególnym uwzględnieniem chorób dolnych dróg moczowych i pęcherza moczowego).

Urolog w Poznaniu – ważne informacje o wizycie kontrolnej

Ważnym zadaniem specjalisty urologa w medycynie jest badanie profilaktyczne – w szczególności wczesne wykrywanie zmian tkankowych i guzów np. prostaty czy pęcherza moczowego. Oprócz opieki profilaktycznej specjalista lekarz urolog w Poznaniu, odpowiada również za diagnostykę, leczenie oraz odpowiednią opiekę pooperacyjną, w tym rehabilitację. W pracy urologa zdarzają się sporadyczne nakładanie się z innymi dyscyplinami medycznymi, takimi jak ginekologia czy endokrynologia.

‍Wielu uważa, że ​​urolog jest dla mężczyzn w medycynie tym, czym ginekolog dla kobiet. W pewnym stopniu to również jest prawidłowe. Lekarz urolog z Poznania specjalizuje się w męskich narządach płciowych. Choroby jąder i najądrza, nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych, prącia i prostaty podlegają tej jurysdykcji. Ponadto urolog jest osobą kontaktową w przypadku problemów ze stosunkiem seksualnym i płodnością, takich jak zaburzenia erekcji, problemy z orgazmem czy impotencja.

Urolog Poznań

Jednym z najważniejszych badań urologicznych u mężczyzn jest kontrola prostaty, która służy do wczesnego wykrywania raka i dlatego powinna być przeprowadzana regularnie od pewnego wieku. Lekarz urolog w Poznaniu odpowiada również za schorzenia dróg moczowych i nerek, dlatego odwiedzają go nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i dzieci.