Katomagazyn

Jak być politykiem i czy warto?

Silny ból jelita grubego

Ból brzucha to chyba najczęstszy powód, dla którego wielu ludzi zgłasza się do lekarza rodzinnego. Nie potrafią sobie z tym poradzić, więc udają się do specjalisty z nadzieją, że on coś z tym zrobi. Nie da się pomóc choremu, jeżeli nie sprawdzi się, co konkretnie mu dolega. Przecież ból brzucha może świadczyć też o błahych dolegliwościach i chwilowych jak na przykład zwyczajna niestrawność.

Może to być oczywiście ból jelita grubego i wówczas problem zaczyna wzrastać. Otóż jelito grube nie boli tak zupełnie bez powodu. Często mówi się, że może oznaczać nawet raka. Jednak nie ma co się straszyć zawczasu, bo to przecież nie o to chodzi. Należy przede wszystkim sprawdzić, jakie są objawy, aby dowiedzieć się, czy to faktycznie jelito grube. Może komuś tylko się wydaje. Dlatego też najlepiej udać się do lekarza, bo on ma większe doświadczenie w tym zakresie i prawdopodobnie postawi bezbłędną diagnozę. My możemy się jedynie mylić, a z tym bywa bardzo różnie.

Silne bóle jelita grubego mogą świadczyć o najgorszym, dlatego trzeba wykonać serię istotnych badań, dzięki którym będzie można wykluczyć lub potwierdzić najgorszą diagnozę i rozpocząć stosowne leczenie.

Każdy, kto od kilku dni odczuwa silny ból w tych okolicach, może sięgnąć po sprawdzony lek przeciwbólowy. Ten na pewno pomoże, tylko że na chwilę. Wciąż będzie trzeba myśleć o wizycie u lekarza, bo tylko on zna receptę na szybsze wyleczenie. Więcej o tym można znaleźć tu

  Czy Mucha zostanie odwołana.