Katomagazyn

Jak być politykiem i czy warto?

umywalka nablatowa

Prostokątna umywalka nablatowa w aranżacji łazienki – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku nowoczesnych wanien, również umywalki dostępne są w szerokiej gamie kształtów: prostokątne, okrągłe, wklęsłe. Umywalka dobierana jest do wielkości łazienki i osobistych upodobań. Umywalka nablatowa prostokątna i do zabudowy zapewnia dużo miejsca do przechowywania pod umywalką, a umywalki wiszące i wolnostojące wyglądają na bardziej przestronne.

Prostokątna umywalka nadblatowa – niezbędny poradnik

Zanim kupisz umywalkę, powinieneś zadać sobie następujące pytania: Czy masz dzieci, które korzystają z umywalki kilka razy dziennie? Czy zdarza się, że dwie lub więcej osób myje zęby jednocześnie? Czy lubisz przestronność podczas samodzielnego mycia? Ile miejsca na umywalkę ma Twoja łazienka? A gdzie są niezbędne przyłącza wodno-kanalizacyjne by prostokątna umywalka mogła być zamontowana?

 

Standardowa wysokość umywalek jest zalecana na instalowanie umywalek w budynkach użyteczności publicznej i wynajmowanych mieszkaniach na wysokości od 85 do 95 cm. Jeśli chcesz bardziej dostosować wysokość umywalki do własnych potrzeb, możesz trzymać się zasady: około połowa Twojego wzrostu jest uważana za odpowiednią dla umywalki nablatowej prostokątnej. Wolnostojące Wanny i Umywalki do Twojej Łazienki

 

Umywalki prostokątne nablatowe – przeczytaj zanim kupisz

Umywalki nablatowe prostokątne mają minimalną szerokość 35 i mogą z łatwością mierzyć do 160 cm. Pamiętaj, że nadal musisz mieć możliwość wygodnego poruszania się po zlewie. Szacunkowa ilość miejsca wokół zlewu to 75 do 90 cm. Głębokość zlewu powinna normalnie wynosić 55 cm. W małej łazience jest to jednak często trudne, dlatego obecnie istnieje duży wybór małych umywalek. Odległość między najbliższą ścianą a umywalką powinna wynosić co najmniej 15 cm, jeszcze lepiej byłoby 20 cm.

 

  Zbrodnie na Wołyniu

Niemal każdy producent marki oferuje umywalka nablatowa prostokątna z uszlachetnieniem powierzchni. Inwestycja się opłaca, ponieważ znacznie ułatwia czyszczenie umywalki. Po zetknięciu z cieczą natychmiast tworzą kulki i spływają do odpływu. Pozostałości prawie nie przyklejają się do powierzchni, są natychmiast rozpuszczane i usuwane. Dzięki wyrafinowanej powierzchni zużywasz mniej środków czyszczących i masz dostęp do łagodniejszych produktów. Czyszcząc zlew, chronisz środowisko.