Katomagazyn

Jak być politykiem i czy warto?

make up na imprezę

Jak zrobić idealny make up na imprezę?

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, niosąc ze sobą mnóstwo imprez , podczas których każda kobieta chce wyglądać olśniewająco. Jak uzyskać ten perfekcyjny look, w którym nie tylko będziemy doskonale się prezentować, ale również swobodnie się czuć? Kluczową rolę odgrywa dobrze dopasowana kreacja (ani za obcisła, ani za luźna) oraz buty, w których przetańczenie całej nocy nie będzie wyzwaniem, tylko przyjemnością. Trzecim czynnikiem, który ma ogromny wpływ na nasz wizerunek, jest makijaż. O czym warto pamiętać, malując się na imprezę?

Dopasuj kolory makijażu

Każdy typ urody domaga się innej kolorystyki – dlatego na początku warto określić, czy jesteś kolorystycznym typem lata, jesieni, zimy czy wiosny. Osoby o jasnej karnacji i jasnych oczach oraz włosach w odcieniach blond lub wpadających w rudawy kolor najlepiej wyglądają w ciepłych barwach: brązach, beżach czy złocistych refleksach. Natomiast w przypadku wyrazistego, zimnego typu urody (porcelanowa lub oliwkowa cera, włosy czarne lub jasny blond, oczy ciemne lub jasnoniebieskie) dobrze sprawdzą się mocniejsze lub pastelowe kolory. Zadbaj też o to, aby kolory zastosowane w makijażu w ciekawy sposób komponowały się z całą stylizacją – mogą z nią wyraźnie współgrać lub tworzyć niebanalny kontrast.

Podkreśl oczy

Makijaż oczu może cię upiększyć lub tylko postarzyć. Aby uniknąć tego drugiego efektu, warto stosować kilka podstawowych zasad, dzięki którym oko będzie wyglądało na młode i świeże, nawet po kilku godzinach imprezowania. Jeżeli rysujesz kreskę eyelinerem, nie prowadź jej zanadto w dół, ponieważ sprawia to wrażenie smutnej, opadającej i zmęczonej powieki. Poza tym kreska powinna mieć precyzyjne, ostre zakończenie. Na linii wodnej oka narysuj kreskę białą lub jasnokremową kredką – dzięki temu oko optycznie się powiększa. Jasne cienie nałóż także w wewnętrznym kąciku oka, aby je rozświetlić. Zadbaj także o efektownie podkreślone rzęsy – zalotka nie gryzie. Nie nakładaj zbyt dużej ilości tuszu, ponieważ może to spowodować, że rzęsy się posklejają i będą wyglądać na rzadsze.

  Polityka to komercja

Zadbaj o piękne usta

Przed imprezą możesz zrobić sobie odżywczą i wygładzającą maseczkę na usta, np. z miodu lub oleju kokosowego. Kolor pomadki czy błyszczyka powinien być dopasowany do pozostałych elementów makijażu i rodzaju karnacji. Uniwersalnym rozwiązaniem jest cała gama odcieni czerwieni, jednak warto poeksperymentować również z fioletowymi barwami, nawet wpadającymi w czerń.

Uzyskaj perfekcyjny kształt twarzy

Podstawowym celem każdego makijażu – zarówno tego imprezowego, jak i codziennego, jest zatuszowanie niedoskonałości i podkreślenie walorów. Taki rezultat osiągniesz dzięki konturowaniu twarzy. Na te partie twarzy, które chcesz nieco „ukryć”, nałóż bronzer, natomiast w miejscach, które chcesz uwydatnić, użyj rozświetla cza. Warto pamiętać, aby te produkty również były dostosowane do typu karnacji oraz aby różnica pomiędzy odcieniem bronzera i rozświetla cza nie była zbyt rażąca. Najprostszym sposobem na dobranie odcieni jest zakup gotowej palety do konturowania.