Search
Advertisement
  • Palety Poznań – idealne do magazynu

    Powierzchnie magazynowe wielu osobom kojarzą się z przestronnymi halami, które można sukcesywnie zapełniać towarami w taki sposób, aby możliwe było dotarcie do odpowiednich produktów w krótkim czasie i przekazanie ich np. do transportu. Wbrew pozorom magazyn musi więc być odpowiednio wyposażony. Ważne jest więc właściwie rozmieszczone oświetlenie czy wysokiej jakości wózki widłowe dostosowane do konkretnych …»
  • Książki młodzieżowe, czyli wstęp do świata dorosłych

    O ile książek dla dzieci wydaje się bardzo dużo, to książki dla młodzieży, w dodatku takie, jakie chce młodzież czytać się wydawane zdecydowanie rzadziej. Na przykład na stronie https://merlin.pl/catalog/ksiazki-m10349074/dla-mlodziezy-c1365/ można przejrzeć wiele tytułów, które młodych ludzi mogą zainteresować. Młodzież jest tą grupą, która jest niezwykle podatna na sugestie grupy rówieśniczej. Tak jest nawet w przypadku …»
  • Ice Bucket Challenge i politycy

    Wylewanie zimnej wody z lodem to ostatnio bardzo popularne zajęcie nie tylko wśród cele-brytów. Bardzo wiele obecnych i dawnych polityków podpina się pod tą akcję, ale nie zawsze jest to wydźwięk charytatywny. W niektórych przypadkach przynajmniej u polityków jest to okazja na pokazanie się publicznie co w przypadków zamierzchłych gwiazd polityki jest akurat szansę na …»
czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Mała kuchnia- przekleństwo czy błogosławieństwo?

Każdy chciałby mieć wielką, przepastną kuchnię ze spiżarnią. W przypadku małej przestrzeni kuchennej niestety nie jest już tak pięknie. Często jest to bardzo wielkim wyzwaniem, nawet i dla wykwalifikowanych projektantów wnętrz. Bardzo często wykorzystuje się zabudowanie sprzętów aby tworzyć nowe przestrzenie magazynowe. Pomaga to w utrzymaniu porządku i zachowania przestrzeni. Jednakże mała kuchnia nie musi być gorsza. Przy odpowiednim zagospodarowaniu potrafi być bardzo przyjemna.

Jak to zawsze bywa istnieje kilka trików, które warto wykorzystać w aranżowaniu małej kuchni. Po pierwsze oświetlenie. Najlepiej ostre biele i chłodniejsze odcienie, które pomogą w otworzeniu mniejszej przestrzeni. Lecz nie jest to prawda. Taki sam efekt można uzyskać również przy kolorach ciepłych czy neutralnych. Naturalne drewno po jaśniejsze opcje potrafią czynić cuda. Dodają również lekkości w otwartych przestrzeniach.

Optycznie oszczędź przestrzeń, zabuduj AGD

Są dwa istotne powody, dla których warto zabudować urządzenia w kuchni. Pierwszym jest tworzenie, przynajmniej wizualnie jednolitej i większej przestrzeni. Dzięki zabudowaniom urządzenia płynnie łączą się z szafkami i blatami roboczymi. Drugim aspektem jest to, że zabudowania zajmują mniej przestrzeni fizycznej niż ich wolnostojące odpowiedniki. Są one bardzo pojemne, dzięki czemu można w nich więcej pomieścić.

Mozaiki naścienne oraz odpowiednie kolory płytek również dodadzą ciekawego efektu. Ich szeroki zakres można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/kuchnia/

Jaki układ, taka kuchnia

Układ w kuchni jest kluczowy. Przykładowo kuchnia w kształcie litery U. Jest ona bardzo dobrze zorganizowana oraz wszystko jest zawsze pod ręką. Do małych kuchni nadaje się idealnie. Jest praktyczna oraz wydajna. Można wykorzystać naprawdę duże ilości sprzętu, pomimo niezbyt wielkiej przestrzeni, przy pomocy 3 ścianek szafki i blatu roboczego. W wielu przypadkach jest ten układ otulony przez 3 ściany. Daje to wiele możliwości w rozłożeniu sprzętu, dokładnie w miejscu, w którym chcesz. Media jak gaz, woda i energia są ukryte i poprowadzone w przez ściany. Nie zawsze jednak da się zastosować tą konfigurację w taki sposób.

Nowoczesnym podejściem z konfiguracją w kształcie litery U jest przejście na otwarty plan i jedną ścianę. Optycznie powiększy i otworzy to kuchnię. Układ ten jest minimalny, tak samo funkcjonalny oraz nowoczesny. Bez pozostałych dwóch ścianek, otwiera się kuchnię do jadalni i salonu. Dzięki temu naturalne światło wpadające przez okna może rozprzestrzeniać się po większej przestrzeni. Dobrym sposobem jest zabudowanie szafek aż do samego sufitu. Pozwoli to maksymalnie na wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Bez względu, w jaki sposób ułożone są meble w kuchni, jak wygląda zabudowa, konieczne jest stworzenie przestrzeni, która przede wszystkim będzie funkcjonalna. Odpowiednie oświetlenie również gra tu ważna rolę, bo może wspomóc tworzenie kuchni marzeń.

About the author

Marek Guzikiewicz Jestem autorem tego bloga

Comments are closed.