Search
Advertisement
  • Płytki w domu

    Ludzie podczas urządzania swoich domów decydują się na najróżniejsze wykończenia. Są to takie elementy, które na ogół najbardziej im się podobają. W końcu, kto by dobrze się czuł w domu, w którym są rzeczy, które zupełnie im nie odpowiadają. W każdym razie jedni decydują się na panele na swoich podłogach. A inni mają płytki podłogowe …»
  • Krytyka kościelnego bogactwa

    Ksiądz Wojciech Lemański na antenie radia ZET odniósł się do słów arcybiskupa Michalika. Skrytykował on media za to, że naruszyły słowa Papieża stygmatyzujących wystawny sposób życia ludzi Kościoła. I Bogu niech będą dzięki! kiedy te słowa wypowiedział Papiez Franciszek sprawiło to, że niektórych hierarchów krew zalewa, że coś będzie trzeba zmienić. Biskupi już nie będą …»
  • Putin się rozwodzi.

    Rosję ogarną szok kiedy kraj ten dowiedział się o tym, że Państwo Putinowie się rozwodzą. Oficjalna wersja brzmi, że jeszcze aktualni małżonkowie nie maja czasu sie spotykać dlatego podjęli decyzję o rozwodzie. Natomiast nieoficjalna wersja jest taka, że Vladimir Putin ma z pewną gimnastyczką dwójkę dzieci i to właśnie z nia chce sobie ułożyć życie. …»
czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Urolog w Poznaniu – przeczytaj koniecznie przed pierwszą wizytą

Urolog w PoznaniuSpecjalista urolog w Poznaniu specjalizuje się w chorobach męskiego układu płciowego oraz układu moczowego. Typowe zadania to diagnostyka i leczenie infekcji dróg moczowych, zapalenia miedniczek nerkowych, zaburzeń erekcji czy badania przesiewowe w kierunku raka prostaty.

Urolog w Poznaniu prywatnie – to musisz wiedzieć jako pacjent

W urologii pracują lekarze specjalizujący się w medycynie chorób, zaburzeń czynnościowych, wad rozwojowych i urazów męskich narządów płciowych i dróg moczowych. Obszar narządów moczowych obejmuje w szczególności choroby nerek, pęcherza moczowego, moczowodu i cewki moczowej. W obszarze narządów płciowych urolog w Poznaniu odpowiada wyłącznie za płeć męską – tj. za jądra, najądrza, nasieniowód, pęcherzyki nasienne, a także za penisa i prostatę.

W ramach tych dwóch głównych obszarów odpowiedzialności specjalista urolog z Poznania prywatnie, może specjalizować się w określonych grupach pacjentów lub chorobach. Przykładami tych specjalizacji są onkologia (urologiczne choroby nowotworowe), andrologia (choroby hormonalne i impotencja u mężczyzn) czy urologia kobieca (ze szczególnym uwzględnieniem chorób dolnych dróg moczowych i pęcherza moczowego).

Urolog w Poznaniu – ważne informacje o wizycie kontrolnej

Ważnym zadaniem specjalisty urologa w medycynie jest badanie profilaktyczne – w szczególności wczesne wykrywanie zmian tkankowych i guzów np. prostaty czy pęcherza moczowego. Oprócz opieki profilaktycznej specjalista lekarz urolog w Poznaniu, odpowiada również za diagnostykę, leczenie oraz odpowiednią opiekę pooperacyjną, w tym rehabilitację. W pracy urologa zdarzają się sporadyczne nakładanie się z innymi dyscyplinami medycznymi, takimi jak ginekologia czy endokrynologia.

‍Wielu uważa, że ​​urolog jest dla mężczyzn w medycynie tym, czym ginekolog dla kobiet. W pewnym stopniu to również jest prawidłowe. Lekarz urolog z Poznania specjalizuje się w męskich narządach płciowych. Choroby jąder i najądrza, nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych, prącia i prostaty podlegają tej jurysdykcji. Ponadto urolog jest osobą kontaktową w przypadku problemów ze stosunkiem seksualnym i płodnością, takich jak zaburzenia erekcji, problemy z orgazmem czy impotencja.

Urolog

Jednym z najważniejszych badań urologicznych u mężczyzn jest kontrola prostaty, która służy do wczesnego wykrywania raka i dlatego powinna być przeprowadzana regularnie od pewnego wieku. Lekarz urolog w Poznaniu odpowiada również za schorzenia dróg moczowych i nerek, dlatego odwiedzają go nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i dzieci.

About the author

Marek Guzikiewicz Jestem autorem tego bloga

Comments are closed.