Search
Advertisement
  • Komody z przewijakiem – poradnik przed zakupowy

    Przewijak dla niemowlaka jest niezbędnym elementem dla każdej młodej mamy. Należy bowiem uświadomić sobie, że maleństwo będzie wymagało zmiany pieluszki kilka razy dziennie. Zatem wykonywanie tej czynności na łóżku może okazać zgubne dla kręgosłupa. Ponadto pojemny przewijak to najważniejsze miejsce do przechowywania. Pieluchy, ubranka dla dzieci, przybory pielęgnacyjne – wszystkie to staje się niezbędne. Dzięki …»
  • Protesty na placu Taksim.

    Nie ustają protesty na placu Taksim. Turcy chcą odwołania ErdoganaTysiące demonstrantów z flagami na placu Taksim w Stambule. Ludzie protestujący wzywają premiera Turcji, aby podał się do dymisji. Wystąpienia miały miejsce kilka godzin przed zaplanowanym powrotem Erdogana do kraju. Obecnie przebywa on za granicą.Premier jednak utrzymuje postanowienie dotyczące przebudowy placu. Taksim w centrum Stambułu. Kiedy …»
  • Jak wybierać toner ksero do fachowych wydruków

    Tonery ksero mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Osoby prywatne sięgają po toner ksero wówczas, gdy chcą dokonać jakichś wydruków na własny użytek. Wówczas są one zainteresowane tym, aby posiadany przez nie toner pozwalał na robienie dobrej jakości wydruków, jednak nie muszą one spełniać wymogów stawianych wydrukom robionym w punktach ksero. Kierownicy punktów ksero zwracają …»
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Mała kuchnia- przekleństwo czy błogosławieństwo?

Każdy chciałby mieć wielką, przepastną kuchnię ze spiżarnią. W przypadku małej przestrzeni kuchennej niestety nie jest już tak pięknie. Często jest to bardzo wielkim wyzwaniem, nawet i dla wykwalifikowanych projektantów wnętrz. Bardzo często wykorzystuje się zabudowanie sprzętów aby tworzyć nowe przestrzenie magazynowe. Pomaga to w utrzymaniu porządku i zachowania przestrzeni. Jednakże mała kuchnia nie musi być gorsza. Przy odpowiednim zagospodarowaniu potrafi być bardzo przyjemna.

Jak to zawsze bywa istnieje kilka trików, które warto wykorzystać w aranżowaniu małej kuchni. Po pierwsze oświetlenie. Najlepiej ostre biele i chłodniejsze odcienie, które pomogą w otworzeniu mniejszej przestrzeni. Lecz nie jest to prawda. Taki sam efekt można uzyskać również przy kolorach ciepłych czy neutralnych. Naturalne drewno po jaśniejsze opcje potrafią czynić cuda. Dodają również lekkości w otwartych przestrzeniach.

Optycznie oszczędź przestrzeń, zabuduj AGD

Są dwa istotne powody, dla których warto zabudować urządzenia w kuchni. Pierwszym jest tworzenie, przynajmniej wizualnie jednolitej i większej przestrzeni. Dzięki zabudowaniom urządzenia płynnie łączą się z szafkami i blatami roboczymi. Drugim aspektem jest to, że zabudowania zajmują mniej przestrzeni fizycznej niż ich wolnostojące odpowiedniki. Są one bardzo pojemne, dzięki czemu można w nich więcej pomieścić.

Mozaiki naścienne oraz odpowiednie kolory płytek również dodadzą ciekawego efektu. Ich szeroki zakres można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/kuchnia/

Jaki układ, taka kuchnia

Układ w kuchni jest kluczowy. Przykładowo kuchnia w kształcie litery U. Jest ona bardzo dobrze zorganizowana oraz wszystko jest zawsze pod ręką. Do małych kuchni nadaje się idealnie. Jest praktyczna oraz wydajna. Można wykorzystać naprawdę duże ilości sprzętu, pomimo niezbyt wielkiej przestrzeni, przy pomocy 3 ścianek szafki i blatu roboczego. W wielu przypadkach jest ten układ otulony przez 3 ściany. Daje to wiele możliwości w rozłożeniu sprzętu, dokładnie w miejscu, w którym chcesz. Media jak gaz, woda i energia są ukryte i poprowadzone w przez ściany. Nie zawsze jednak da się zastosować tą konfigurację w taki sposób.

Nowoczesnym podejściem z konfiguracją w kształcie litery U jest przejście na otwarty plan i jedną ścianę. Optycznie powiększy i otworzy to kuchnię. Układ ten jest minimalny, tak samo funkcjonalny oraz nowoczesny. Bez pozostałych dwóch ścianek, otwiera się kuchnię do jadalni i salonu. Dzięki temu naturalne światło wpadające przez okna może rozprzestrzeniać się po większej przestrzeni. Dobrym sposobem jest zabudowanie szafek aż do samego sufitu. Pozwoli to maksymalnie na wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Bez względu, w jaki sposób ułożone są meble w kuchni, jak wygląda zabudowa, konieczne jest stworzenie przestrzeni, która przede wszystkim będzie funkcjonalna. Odpowiednie oświetlenie również gra tu ważna rolę, bo może wspomóc tworzenie kuchni marzeń.

About the author

Marek Guzikiewicz Jestem autorem tego bloga

Comments are closed.